Ráadásul Farkas Sándor még szeptembert jelölte meg korábban, mint a szentesi szülészet újraindulásának legkésőbbi dátumát. A személyzet alacsony száma azonban az egész megyében probléma.
Azonban a szülészet sajnos a mai napig nem nyitott újra, noha először még júniust jelölte meg Farkas Sándor. Bizakodásának egyik oka az lehetett, hogy július elsejétől a szentesi Csongrád-Csanád Megyei Dr. Bugyi István Kórház is a Szegedi Tudományegyetemhez került, és ezzel kimondva-kimondatlanul az ellátás minőségének javulását várták. Lengyel Csaba, a Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ elnöke egy tévéinterjúban ennél óvatosabb volt és nem mondott konkrét dátumot.
Azonban valószínűleg még ezzel, vagy átirányításokkal sem megoldható a szakemberhiány. A Szegedi Tudományegyetem, a szeged.hu részére írt válaszlevelében azt írja, hogy jelenleg a szakemberek szervezése zajlik, ami nem csak az orvosokkal, szakszemélyzettel való egyeztetést jelenti, de szeretnének akár egynapos nőgyógyászati ellátást elindítani októbertől. Az ehhez szükséges működési engedély rendelkezésre áll, illetve a terhesgondozás folyamatosan rendelkezésre áll Szentesen, teszik hozzá.
Amíg Szentesen nem nyit újra a szülészet, addig Szegeden, esetleg Hódmezővásárhelyen van szülészeti ellátás. Utóbbi sürgős esetben is, illetve befogadó nyilatkozat birtokában ellátja a kismamákat. A portálnak az egyetem azt is írta, hogy külön a szülészeti és nőgyógyászati ellátások megyei szervezésével megbízott vezető szeptember 1-én kezdte meg a munkáját, aki folyamatosan dolgozik azon, hogy megyén kívüli, vagy nem a közellátásban dolgozókat vonjon be az ellátásba.