Hegedűs Ákos, az Aranyossy iskola vehette át a legjobb sportoló elismeréseként a Megyeri Attila vándorkupát a mai tornán, melyről minden versenyző éremmel térhetett haza.
Huszadjára rendezte meg a Fogyatékkal Élő Sport- és Szabadidős Megyei Úszóverseny Megyeri Attila Emlékversenyét ma délelőtt a Gyarmati Dezső Sportuszodában a Fogyatékkal Élők Csongrád-Csanád Vármegye Sportegyesülete és az Aranyossy Ágoston Református Óvoda és Általános Iskola.
A megmérettetésen összesen 11 csapat 73 versenyzője indult.
A megnyitón Bán Csaba lelkipásztor megköszönte a házigazdának, az önkormányzatnak és az uszodának, hogy itt lehetnek, az Aranyossynak a szervezést, a gyerekek kísérőinek és a diákoknak pedig, hogy eljöttek a rendezvényre. – Olyan legyen ez a nap, hogy nem hiába úsztok – alakította át a bibliai verset, s biztatta egyben a sportolókat is.
– A különlegessége ennek a versenynek az, hogy három korcsoportban indulnak el a gyermekek és a felnőtt korú indulók – mondta Csordás-Makó Ildikó. – Ez a rendezvény azért speciális, mert kimondottan sérült gyermekek és fiatal felnőttek úsznak. Ötféle sérüléstípussal hirdettük meg ezt a versenyt, így vannak értelmileg vagy tanulásban akadályozottak, autizmussal élők, siketek és nagyothallók, valamint vakok és gyengénlátók – tette hozzá az Aranyossy intézményvezetője.
A rendező iskola tizenkilenc diákja vett részt a versenyen. Az aranyossys diákok első-második évfolyamon úszhatnak tanórai keretek között, szerdánként pedig a tehetséggondozás keretében járnak úszni.
A versenyre a vásárhely csoporton kívül érkeztek makói, szegedi, szentesi, csongrádi és derekegyházi versenyzők, akik összesen 5 versenyszámban és 3 korcsoportban álltak rajthoz előbb a húszméteres, majd az ötvenméteres medencében.
A versenyzők előbb végeztek némi bemelegítés, majd a különböző korcsoportok és versenyszámokban, azaz mell-, hát és gyorsúszásban vetélkedtek egymással.
– Az úszás nem csak a fogyatékkal élők, hanem mindenki számára fontos alapsportág. És a víz az egyetlen olyan közeg, melyben mindenünket könnyedén tudjuk mozgatni. Csak éppen a fogyatékosoknál megvan, hogy nekik mit kell erősíteni – mondta Toponári Gábor. – A gyerekek szeretnek versenyezni, s aki a legtehetségesebb és plusz időt is szán rá arra, hogy sporttal foglalkozzon, annak esélyt szeretnénk adni, hogy belőle versenyző lehessen. A fogyatékosoknál különösen fontos, hogy egészségesen, jó szemlélettel kerüljenek ki az életbe – tette hozzá a FODISZ, azaz a Fogyatékosok Országos Diák-, Verseny- és Szabadidősport Szövetség ügyvezető elnöke.