Krupiczer Ferenc pere és az első fokú ítélet után özönlöttek a kommentek, mert az emberek felidézték, hogy Cseri Tamás és Márki-Zay Péter nevét is látták már a „felelős kiadó:” szavak után leírva. Most akkor ők már tényleg összeférhetetlenek?
Sokan írtak a hódmezővásárhelyi Fidesz-KDNP kiadványa, az A vásárhelyi Ellenzék hangja című újságról, amelynek felelős kiadója a párt helyi frakióvezetője, Cseri Tamás. (Amely szerep kimerítheti a médiatartalom-szolgáltató személyes közreműködője passzust.) A kormánypárti politikus lapunk kérdésére azt mondta: egyeztettek jogásszal, és szerintük ez a lap nem számít médiaterméknek, mert nincs benne hirdetés, nem gazdasági jellegű a működése, ezért olyan, mintha szórólap lenne. Ezért mint mondta,az ő felelős kiadói szerepe csak azt jelenti, ő perelhető, ha valami jogilag nem megfelelő jelenik meg a brosúrákban. (Egyébként a legtöbb politikai szórólapnak általában tényleg frakcióvezetők szoktak a felelős kiadói lenni.)
Cseri kérdésünkre felidézte, hogy a korábban az önkormányzat által gondozott Vásárhelyi Valóság című újságnak Márki-Zay Péter volt megadva felelős kiadóként – ám ezt azzal a kommentárral mondta, hogy
nem gondolja, hogy a polgármester összeférhetetlen, hanem egyikük sem az.
(A törvény szerint a polgármesterekre, alpolgármesterekre is alkalmazni kell a képviselők összeférhetetlenségi szabályait.) A polgármester kabinetjéből is azt az információt kaptuk, hogy az önkormányzati Vásárhelyi Valóság sem tartalmazott hirdetéseket, nem gazdasági alapon működött, ezért nem volt médiaszolgáltatás-jellegű, így szerintük ez az összeférhetetlenségi probléma itt sem állt fenn.
Korábban Kiss Attila makói jobbikos képviselővel szemben volt a Krupiczeréhez hasonló összeférhetetlenségi eljárás az mcsipos.hu portál kapcsán, neki meg is szüntették a mandátumát, szintén méltatlanságra hivatkozva, bár ő azért volt méltatlan, mert összeférhetetlen volt, és ezt nem oldotta meg. Amint az Átlátszó emlékeztet: a szintén a Csongrád Megyei Kormányhivatal által kezdeményezett ügy elindításában részt vett a fideszes Gémes László, aki a szegvári Kurca TV-t üzemeltető egyesület elnöke volt, éppen a Kiss kizárását elindító döntés alatt is.