A Tornyai János Múzeumban a Balázs Béla-díjas, Érdemes Művész Nagygyörgy Sándor festő- és fotóművész alkotásaiból nyílt emlékkiállítás. Ez egyike volt annak a 16 eseménynek, amit öt különböző helyszínen találhattak meg az érdeklődők a vásárhelyi Múzeumok Éjszakja eseményen.
A kiállítás megnyitóján Márki-Zay Péter polgármester elmondta, hogy Vásárhely különösen gazdag a fotóművészet szempontjából, hiszen nincs még egy magyar város, aki ennyi kiemelkedő fotóst adott a világnak, mint városunk. Plohn-tól Eiferten át Dömötör Mihályig számos remek művész örökítette meg a pillanatokat az utókornak. Külön köszönetet mondott Nagygyögy Sándor lányának, Ágnesnek, amiért a vásárhelyi múzeumra bízza Nagygyörgy Sándor hagyatékát.
A kiállítást Dömötör Mihály nyitotta meg, aki ismertette a művész életútját. A nemzetközi hírnevet is elhozó varázslatos természetfotók különösen fontosak, műfajukat tekintve is, – hangzott el a megnyitón, hiszen az ember környezetrombolása miatt lehet, hogy nem sokáig gyönyörködhetünk a természet szépségében.
Nagygyörgy Sándor műveinek nagy részét özvegye ajánlotta fel a múzeum számára évekkel ezelőtt, most a festő- és fotóművész újabb fényképei és festményei a lánya, Ágnes felajánlásának köszönhetően kerültek a vásárhelyi múzeumba, aki elmondta, hogy nagyon megtisztelő számára az emlékkiállítás, hiszen ezek között a tárgyak között élt sokáig. De úgy gondolja adni mindig jó, és ha a remekművek a múzeum tulajdonában vannak, nem csak ő egyedül, hanem számosan gyönyörködhetnek a fotóművész munkáiban.
A varázslatos Mártélyt különös mesei hangulattal megörökítő fotókat és festményeket szeptember közepéig láthatják a Tornyai János Műzeumban.
A fotókiállítás csak egyetlen volt a 16 programpontból, amit az idei Múzeumok Éjszakáján szerveztek a vásárhelyieknek.
A Nagygyörgy kiállításon is „részt vett” Benczúr Gyula, aki „személyesen fogadta” a múzeumba érkezőket. De volt festés és régészkedés, számos tárlat egyedi vezetéssel, kincskereső feladat, és zene is, a Srácok Csellóval duónak köszönhetően.