Építési anyagok égtek egy lakatlan, hódmezővásárhelyi családi ház pincéjében szerdán délután. Ezen kívül a szegedi tűzoltók is kaptak riasztást tegnap – közölte a megyei katasztrófavédelem.
Hódmezővásárhely hivatásos egységei rövid idő alatt a helyszínre értek, a gyors beavatkozásnak köszönhetően a tűz nem terjedt tovább az épületben. Személyi sérülés nem történt.
Szerdán Szegeden két helyen is a lehasadt faágak veszélyeztették a közlekedőket. Előbb a Gera Sándor utcába, majd a József Attila sugárútra riasztották a város hivatásos tűzoltóit. Motoros láncfűrésszel avatkoztak be az egységek, a műszaki mentést követően a forgalom zavartalanul haladt tovább az érintett útszakaszokon.
Jelzett a szén-monoxid-érzékelő egy szegedi, Jósika utcai lakásban szerdán este. Egy átfolyós rendszerű vízmelegítő működött az egyik helyiségben. A gázszolgáltató, valamint a katasztrófavédelem szakemberei átvizsgálták a berendezéseket, majd méréseket végeztek a lakásban. Az érzékelőnek köszönhetően senki sem sérült meg. A megemelkedett koncentrációt a nem megfelelő levegő-utánpótlás, valamint a karbantartás hiánya okozta.
A hőségben gyakrabban riasztják a tűzoltókat a megemelkedett szén-monoxid-koncentráció miatt. A nagy melegben elsősorban társasházaknál szokott előfordulni, hogy légdugó alakul ki a kéményben. Ilyenkor tűz a nap a kéményre, ami felforrósodik, a kémény alsó, épületen belüli része pedig sokkal hidegebb. Ez a hideg levegő beszorulhat a kéménybe, és amikor vizet melegítünk, a füstgáz nem tudja maga előtt kilökni a kéménybe beszorult hideg levegőt. Ez a légdugó. Emiatt a füstgáz visszaáramlik és szén-monoxid jön létre. Ezért még nyáron is kell szén-monoxid érzékelő a nyílt égésterű vízmelegítők mellé. Ha a nyári melegben rendszeresen megszólal a szén-monoxid érzékelő, tárcsázzuk a 112-es segélyhívót. A berendezéseinket pedig rendszeresen ellenőriztessük, hiba esetén pedig minél előbb hívjunk szakembert – figyelmeztet a katasztrófavédelem.