3841 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt újabb 8 krónikus beteg. Elindul a hazai lélegeztetőgép-gyártás. A vásárhelyi kórháznak sem volt elég ilyen készüléke, 2018-tól havi nettó félmillióért bérelt két gépet.
517 főre emelkedett az elhunytak száma, 2024-en pedig már meggyógyultak. Az aktív fertőzöttek száma 1300 főre csökkent. Az aktív fertőzöttek 42%-a, az elhunytak 59%-a, a gyógyultak 48 %-a budapesti. 384 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 24-en vannak lélegeztetőgépen.
Csongrád megyében nem regisztráltak új fertőzöttet, a nyilvántartott koronavírus betegek száma maradt 115.
Elindul a magyarországi lélegeztetőgép-gyártás – jelentették be a járványról tájékoztató kormányzati oldalon. A lélegeztetőgép prototípusát a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem készítette el, a gyártás feltételeit pedig egy állami vállalat, a BM Heros Zrt. teremtette meg. A speciális higiéniai és biztonsági feltételeket igénylő üzemcsarnokot öt hét alatt, mintegy 100 millió forintból alakították ki. A tervezett gyártási kapacitás napi 10 darab lélegeztetőkészülék. A sorozatgyártás időszakában 17 fő dolgozik majd az üzemcsarnokban.
Arról nem ír a kormányzati oldal, mennyibe fog kerülni egy készülék, de a Qubit áprilisi cikke szerint normál napi üzletmenetet feltételezve egy transzport lélegeztetőgép nagyságrendileg 2-3 millió forintba kerül, egy alap invazív lélegeztetőgép 4 millió, a magas kategóriás készülék 5-6 millió forinttól érhető el, míg egy minden funkcióval és opcióval felszerelt csúcskategóriás készülék, amely a páciens lélegeztetőgépről történő automatikus leszoktatására is alkalmas, elérheti a 9-10 millió forintos nagyságrendet is.
A koronavírus magyarországi megjelenése előtt a miniszterelnök március 13-i nyilatkozata szerint 2000, de egyéb források alapján is legfeljebb 2500 darab lélegeztetőgép volt a hazai kórházakban.
A hódmezővásárhelyi kórháznak például nem volt elegendő saját készüléke – legalábbis erre lehet következtetni az intézmény nyilvános szerződési listájából, amelyen két vonatkozó tétel is szerepel. A kórház előbb 2018 áprilisától bérelt havonta 235 ezer forint plusz áfáért lélegeztetőgépet, majd még egyet 2018 októberétől 265 ezer forint plusz áfáért. Futamidőnek mindkét esetben azt írták a nyilvántartásba, hogy a szükséglet megszűnéséig. Mindkét készüléket a H.-S. Medplan Kft-től bérelte az intézmény.