Elhunyt Monspart Sarolta

Hetvenhat éves korában, szombat reggel elhunyt a Nemzet Sportolója, tájfutó világbajnok, aki az 1972-es Csehszlovákiában rendezett világbajnokságon megnyerte a női egyéni világbajnoki címet.

Magyarországon 14 éven át minden évben ő nyerte az egyéni magyar bajnoki címet. Ő volt az első nő Európában, aki három órán belül teljesítette a maratoni távot. Télen is halmozta az eredményeket, sífutásban hatszor lett magyar bajnok. A futás az élete és kis híján a végzete is volt, mert egy fertőzött kullancs okozta betegség miatt kellett abbahagynia a versenysportot. Hivatása lett a nők, majd a 60 éven felüliek testedzésben gazdagabb életmódra való buzdítása.

A család tájékoztatása szerint a futólegenda hosszan tartó, súlyos betegség után hunyt el.