Élete első úszó Európa-bajnokságán 15. lett a Hód Úszó SE versenyzője, Gál Olivér

Az 50 méteres férfi mellúszás elődöntőinek legfiatalabb sportolójaként zárt a 15. helyen a budapesti Európa-bajnokságon Gál Olivér. A 2001-es születésű sportoló szenzációs egyéni csúccsal – (0:27,64) -, tizenhatodikként jutott tovább a selejtezőkből pénteken délelőtt, a döntőbe kerülésért vívott délutáni futamon pedig 0:27.79-et úszott, viszont egy indulót megelőzött. Ebben a versenyszámban egyébként 55-en álltak rajtkőre a viadalon, és csak 5 vetélytárs volt fiatalabb, mint a Hód Úszó SE versenyzője.

A NICS-HSÚVC mellúszója, a szerb válogatottban szereplő Szilágyi Csaba a 9. helyen jutott be az elődöntőbe, és végül 0:27,34-es időeredménnyel a 12.helyen fejezte be a versenyt.

Szilágyi Csaba Fotó: MTI/ Kovács Tamás