,,Ej, ráérünk arra még!” – még most sincs meg az iskolák jövő évi tanévének rendje

Még tárgyalnak róla. Nem mellesleg szeptember 1-jén kezdődik a tanév, ami, hát mindjárt itt van. Igencsak aktuális lenne tehát ismerni a konkrétumokat. Maruzsa Zoltán szerint azonban a szeptember 1-jén kezdődő tanév elkezdésekor még nem fontos, mikor lesz a téli vagy a tavaszi szünet.

Még mindig tárgyalnak az iskolák jövő évi tanrendjéről, az erről szóló rendelet, benne a szünetek időpontjával, még mindig nem jelent meg, írja a Telex.

Maruzsa Zoltán, köznevelési államtitkár szerint az iskolákban augusztus 20-áig egyébként sem történik sok minden. Ugyanakkor indokként azt is megjelölte, hogy idén július 15-én hatályba lépett a pedagógus életpálya törvény, ami a tanév rendjének szabályait is módosította.

Hozzátette, a tanév szeptember 1-jén mindenképpen elkezdődik, az, hogy a téli vagy a tavaszi szünet meddig tart, szerinte nem jelent problémát tanévkezdéskor.

Az államtitkár szerint a tavalyi, energetikai okokból megtoldott téli szünetnek nagyon jó volt a fogadtatása, és az a meglátása, hogy annak is sokan örülni fognak, hogy jövőre a tavaszi szünet is egy teljes hétig tartana.

Hogy a tanév nyáron június 21-ig tart, bár vannak olyan vélemények, hogy nyáron, a nagy melegben már nem lehet tanítani, de szerinte ez a pár nap nem okozhat jelentős változást vagy kellemetlenséget, hiszen Szlovákiában például június 30-áig tart a tanév, a külső hőmérséklet szinte ugyanolyan Pozsonyban, mint Győrben, az iskolák klímaberendezésekkel való ellátottsága is hasonló, nyilatkozta a Népszavának.

Persze, tesszük hozzá, az iskola nem csak a gyerekeket és tanárokat érinti, hanem a szülőket, és nekik is jó lenne minél hamarabb tudni, mikor nem lesz kisebb vagy nagyobb gyermekeiknek iskola.

közoktatásMaruzsa Zoltántanév rendje