A tanév elején a Molnár testvérpár is beköltözött a Cseresnyés Kollégiumba. Egyikőjük akkor fejezte be az általános iskolát, míg a másik zsebében már ott lapult a technikusi bizonyítvány, ő már második szakmáját igyekszik megszerezni. A Cseresnyés Médiaszakköre a nagyobbik fiút, Zoltánt faggatta ki.
A kollégium aulájában a testvérek gyakran magukra vonják a figyelmet, de nem a feltűnési vágyuknak, hanem csendes, szelíd, egymás iránti figyelmes viselkedésüknek köszönhetően.
A kollégium lakói hamar megismerték az idősebb fivért, Zolit, aki tisztelettudó és megnyerő viselkedése miatt gyorsan népszerű lett. Félévi kitűnő bizonyítványa, példamutató magatartása is azt a képet erősíti, amit a kollégiumban már régen tudunk: Zoli követendő példa valamennyi kollégista számára, hiszen kitűnő eredménye mellett diákmunkát is vállalt, bizonyítva, hogy szorgalommal és kitartással minden összeegyeztethető. A kollégiumban a hírek gyorsan terjednek, és a Médiaszakkör tagjai sem hagyhatták szó nélkül ezt a különleges történetet.
– Már van egy képesítésed, Zoli. Milyen szakmát tanultál?
– Nagykőrösön a Toldi Miklós Élelmiszeripari Technikum és Szakképző Iskolában végeztem, ahol az élelmiszer-ellenőrzési technikus szakképesítést és az érettségit is megszereztem.
– Most melyik iskolába jársz, milyen szakmát tanulsz?
– Jelenleg a Corvin Mátyás Technikum és Kollégium 1/9. A osztályban tanulok szakácsnak.
– Mi késztetett arra, hogy ezt a szakmát is elsajátítsd?
– Az első iskolámat és szakképesítésemet a családom elvárása alapján választottam és végeztem el. Idővel tudatosult bennem, hogy ez az én választásom is volt, szeretem ezt is. De kiskorom óta érdekelt a szakács szakma, és így az első szakképesítés után úgy döntöttem, hogy ezen a vonalon indulok el a saját álmaimat követve.
– Miért döntöttél úgy, hogy beköltözöl a kollégiumba?
– Ennek több oka is van. Egyrészt már öt évig voltam kollégista, ismerem a kollégiumi élet előnyeit, buktatóit. Másrészt a duális képzés miatt is észszerűnek tűnt a kollégium, mert Szegeden szeretnék gyakorlati helyet keresni, és Orosházán lakom. A Cseresnyés Kollégiumnak köszönhetően jóval közelebb kerültem a leendő gyakorlati helyemhez. És végül, de nem utolsó sorban öcsém, Márkó is szerepet játszott abban, hogy beköltözzek a kollégiumba. Különös kötődés van közöttünk, nem akartam, hogy
egyedül kelljen szembenéznie a beilleszkedés esetleges nehézségeivel.
– Ritkán látunk az aulában. Mi ennek az oka?
– Az iskola mellett tagja vagyok a BiztosKész diákszövetkezetnek, akiktől gyakran kapok diákmunka lehetőséget. Ha alkalmam van rá, ki is használom, hogy dolgozni menjek, és pénzt keressek. A munka mellett a tanulásra is nagy hangsúlyt fektetek. A szilenciumokon túl gyakran este is előveszem a tanulnivalót, hogy a másnapi órákra lelkiismeretesen és tisztességesen felkészüljek.
– Hogy tanulmányi eredményed kitűnő, magatartásod példamutató, azt tudjuk. Adott-e valami pluszt ehhez a kollégium?
– Igen, mindenképpen. Biztosítja számomra a tanuláshoz és pihenéshez szükséges nyugodt környezetet. Szükség esetén diáktársaim és nevelőtanáraim segítségére is számíthatok.
– Mit tanácsolsz azoknak a diákoknak, akik gondolkodnak azon, hogy beköltözzenek-e a kollégiumba?
– Azt, hogy költözzenek be a Cseresnyésbe, használják ki a kollégium adta lehetőségeket, a kényelmet, a családias és vidám hangulatú aula adta légkört.