Az október 23-i iskolai ünnepségen a makói József Attila Gimnázium tanára olyat tett, amit kevesen mernének utánacsinálni. A műsor részeként előadta az „Egy mondat a zsarnokságról” című Illyés-vers saját parafrázisát. Emlékeztetőül: arról az iskoláról van szó, ahol Vezsenyi László, a „vasalódeszkás tanár” is tanított, majd felmondott.
„Hol zsarnokság van, ott zsarnokság van. Nemcsak a lefóliázott mesekönyvben, a könyesbolti »Ne menj odá!«-ban. Ott zsarnokság van, a Balaton-part kisajátításában, az »Akinek nincs semmije, az annyit is ér«-ben, a NER-ben, az »Oszt jó napot!«-ban. Ott zsarnokság van, a konténertanteremben, Vezsenyi Laci és Trauer Jancsi ellehetlenítésében, a megalázó státusztörvényben.”
Ez a versrészlet hangzott el egy tanártól a makói József Attila Gimnázium október 23-ai ünnepségén múlt héten – számolt be a szegeder.hu a Makói Csípős nevű helyi független lapra hivatkozva.
A Szegeder újságírója megkereste a beszédet elmondó tanítót, aki nem szerette volna, hogy neve nyilvánosságra kerüljön, annyit azonban elmondott: az „idézett szöveg az ünnepi műsor egy kiragadott részlete, egy Illyés-vers parafrázisa, amelyet én írtam bele az eredeti versbe, és én is mondtam el. Ennyi.”
A hírportál megkeresésére az iskola nem reagált. A József Attila Gimnázium már többször bekerült a hírekbe, például azért, mert augusztus végén innen mondott fel Vezsenyi László, aki mint vasalódeszkás tanár lett ismert még a koronavírus-járvány alatt. Majd itt hurcolt meg a Tankerület egy tanárt, aki állítása szerint csak jogos jussát követelte, de nem kapta meg. Másfél hete egy másik népszerű tanár, az ünnepi előadáson szintén megemlített Trauer János is felmondott.