Ma van a Bölcsődék Napja, ezért a Hódmezővásárhelyi Egyesített Bölcsőde szakmai napot tartott, amelynek során a bölcsődei dolgozók kiemelkedő munkájának megbecsülése jeléül elismerő oklevelet és jutalmat adott át Márki-Zay Péter polgármester és Brujmann Krisztina intézményvezető.
A polgármester köszöntő beszédében elmondta, hogy meghatottan áll a bölcsődei dolgozók előtt, és nem feltétlenül csak azért, mert az esemény helyszíne az egykori általános iskolája. Meghatottsága annak szólt, hogy nagyon sok fiatal dolgozót látott a sorok között, ahogyan fogalmazott: ez reménnyel tölti el az embert. Minden dolgozó munkáját megköszönte, hiszen az, hogy Hódmezővásárhely családbarát település, ami egyre több kisgyerekes családot vonz, az éppen a bölcsődékben dolgozóknak is köszönhető.
Brujmann Krisztina intézményvezető elmondta, hogy 1852-ben alapították meg Magyarország első bölcsődéjét Budapesten. A bölcsőde Majer István püspök és nagyprépost, valamint Forrayné Brunszvik Júlia – Brunszvik Teréz, az első magyar óvoda alapítója unokahúgának – támogatásával jött létre. Az első bölcsőde egy bérház földszintjén működött, 5 szobában 38 gyermekről gondoskodtak. Az akkor elkezdődött és azóta is folyamatosan fejlődő bölcsődei gondozásról azt mondta, hogy a bölcsődében értéket adnak át, értéket őriznek és értéket közvetítenek, ezért kiemelten fontosnak tartja, hogy díjazásban részesítse azokat a dolgozókat, akik példamutató és kiemelkedő munkájukkal hozzájárulnak a Hódmezővásárhelyi Egyesített Bölcsőde zavartalan és magas színvonalú működéséhez.
Ezért ma négy dolgozó kapott elismerést.
Dékányné Tóth Tünde, aki közel 10 éve kapcsolódott be a bölcsődei életbe. Jelenleg az Oldalkosár utcai Apró-talpak Bölcsőde dolgozója. Méltatásában elmondták, hogy vannak akik nem harsányan, hanem csendesen, kötelességtudóan végzik munkájukat. Tünde is ilyen. Vezetői szerint szakmája iránt elhivatott, szeretettel és elfogadással gondozza a rá bízott gyerekeket. A szülőkkel jó, bizalomteljes kapcsolatot ápol. Kreatív alkotásai, amelyek a csoportját díszítik, kimagaslóak. Csoportvezető, mentor. A pályakezdő munkatársak fejlődését is odaadással támogatja, tudását szívesen megosztja velük. Munkája elismeréseképpen Intézményvezetői Dicséretben részesült.
Gál Imréné Petka is elismerésben részesült, ő a Katica Bölcsőde kisgyermeknevelője. Magas színvonalú szakmai munkáját emelték ki, és elmondták, hogy lelkiismeretes, szeretettel gondozza, neveli a gyerekeket immár 36 éve. Jó, bizalomra épülő kapcsolatot ápol a szülőkkel és remek kézügyességének köszönhetően igényes, szép dekorációkkal látja el, mindig az évszaknak, ünnepeknek megfelelően a csoportot. Folyamatosan törekszik szakmai ismereteinek megújítására, amit szívesen megoszt fiatalabb, pályakezdő munkatársaival.
Az Apró-talpak Bölcsőde dajkája, Kristó Lászlóné Zsuzsa is elismerésben részesült. 2011 októbere óta erősíti a munkaközösséget az Oldalkosár utcában. Sokrétű feladataiban kiemelkedően teljesít, munkatársaival szemben mindig segítőkész, megértő. Munkájában precíz, fontos számára a a bölcsődei tiszta és barátságos környezet. Mindig szeretettel és vidáman fogadja a bölcsődébe érkező családokat. Közösséget építő és összetartó tevékenysége kiemelkedő. Problémamegoldó képessége és türelme segíti a többi kollégáját is. A gyerekek „pótmamája”, akihez szívesen odamennek, ölébe ülnek, keresik a társaságát, ha a csoportban felügyel. Munkája elismeréséül intézményvezetői dicséretben részesült.
Elismerést kapott Muzsik Marianna is, aki a Katica Bölcsőde kisgyermeknevelője. 2010 óta dolgozik bölcsődében. A gyerekekkel és a szülőkkel való kapcsolata példaértékű, Minden rábízott kisgyermekért olyan felelősséget érez, mintha a sajátja lenne. Személyes és egyéni bánásmóddal segíti fejlődésüket. Számtalan színes kezdeményezése van, ismereteit folyamatosan bővíti. Külön hangsúlyt fektet a gyerekek kreativitásának fejlesztésére. Vezetője szívesen bízza rá a pályakezdők mentorálását, mert türelme kifogyhatatlan, mindig mosolyog.
Munkája elismeréséül ő is intézményvezetői dícséretben részesült.
A bölcsődei dolgozók a szakmai blokk, majd az ezt követő díjátadó után közös ebéden vettek részt, majd egy eddig még nem vetített mozifilmet néztek meg közösen a vásárhelyi moziban. Erről Brujmann Krisztina intézményvezető csak annyit árult el, hogy vígjátékot fognak megtekinteni.