Civil pályázatokkal gyarapodtak Vásárhely óvodái

A város segítségével a gyerekek fejlesztését szolgáló eszközöket, játékokat is vásároltak. Nem is akármilyeneket. A címlapon a Pál utcai ovisok, a madármegfigyeléshez kapott távcsövekkel.

Az előző esztendőben is pályázhattak civil szervezetek városi támogatásra, ahogy meg is tették. Köztük a Pál utca, a Malom utcai és a Magvető utcai tagóvodák alapítványai, melyek a megítélt támogatásokat különféle, a gyerekek számára érdekes és hasznos fejlesztési eszközökre, illetve játékokra költötték.

Az Oldalkosár utcai óvoda udvari játékot, azaz egy mászóvárat telepített az elnyert közel egymillió forintból.

A mászóvár az Oldalkosár utca 14. alatti óvoda udvarán.

Ha ilyen nagyságrendű támogatást nem is céloztak meg a többiek, azért nem panaszkodhatnak. A Pál utcai tagóvoda különböző környezetismereti játékokat szerzett be az elnyert összegből. A 2022 óta Zöld óvodaként működő kisdedóvó az így megvásárolt eszközökkel a pedagógiai tervben szereplő környezeti oktatáshoz kapott a gyerekek számára is érdekes dolgokat, például társasjátékokat, élethű rovar- és pókfigurákat, vagy a madármegfigyeléshez elengedhetetlen távcsöveket.

Az udvarra szülői segítséggel magaságyást is építettek, melybe tavasszal a gyerekek ültethetnek majd haszon-, gyógy- és fűszernövényeket. De évek óta bogárhotelük is működik itt.

A Malom utcai tagóvodában az elnyert 200 ezer forintból és az alapítványuk támogatásával sószobát alakítottak ki, miután sógenerátort tudtak vásárolni. A sószoba célja, hogy a gyerekek kevésbé gyakran betegedjenek meg és hiányozzanak a rossz idő beálltával. A pályázat segítségével és alapítványi segítséggel különféle szenzoros, érzékelést és észlelést fejlesztő eszközöket, sólámpákat, szenzoros fényeket is vettek. A sószoba hangulatát pedig az égbolt-projektor teszi feledhetetlenné. De vásároltak különféle robotikai játékokat is.

A Magvető utcai oviban a gyerekek úgynevezett kis- és nagymozgását fejlesztő eszközöket vásároltak az elnyert támogatásból.

Az óvoda egyébként a két előző pályázatában is mozgásfejlesztő eszközök vásárlását célozta meg. Most az elnyert 160 ezer forintos támogatás és az alapítványuk 50 ezer forintos támogatásából grafo- és finommotorikus fejlesztést elősegítő eszközöket vettek. Labdákat, karikákat és tornaszőnyegeket, illetve a gyerekek írás- és mozgáskoordinációját segítő kavicskrétákat, vastag ceruzákat és ceruzafogókat. Ez utóbbiakra azért van szükség, mert az óvónők azt tapasztalták, hogy a gyerekeknek a majdani íráshoz elengedhetetlen finommotorikus mozgás fejlesztésére egyre inkább szükségük van.

HódmezővásárhelyjátékóvodaPályázatvárosvásárhelyi hírek