Bronzérmet szerzett csapatban Papp Jázmin

Folytatta remek szereplését a magyar válogatott a tallinni korosztályos Európa-bajnokságon. A kadetteknél a vásárhelyi Papp Jázminnal a soraiban harmadik lett a magyar csapat.

A Badár Szonja, Kollár Anna, Papp Jázmin, Sperka Jázmin összeállítású csapatnak a nyolcaddöntőben Románia legyőzéséhez nem férhetett kétség (35:28), ezt követően viszont a németekkel nagy csatát vívtak a magyarok, végül 45:41-re nyertünk. Az elődöntő nem sikerült a lengyelek ellen, 24:45 lett a vége.

A kisebb szünetet követően a franciákkal szembeni meccset szinte végig uralták a mieink és az eredmény ugyan 44:41 lett, de a győzelem egy pillanatig sem forgott veszélyben.

Női tőrcsapat, 16 ország. Nyolcaddöntő: Magyarország-Románia 35:28 (Kollár +7, Sperka +3, Badár +2, Papp -5).

Negyeddöntő: Magyarország-Németország 45:41 (Papp +4, Kollár +3, Sperka +3, Badár -6).

Elődöntő: Magyarország-Lengyelország 24:45 (Papp +1, Sperka -5, Badár -8, Kollár -9).

A 3. helyért: Magyarország-Franciaország 44:41 (Papp+9, Kollár +1, Badár -7).

Végeredmény: 1. Olaszország, 2. Lengyelország, 3. Magyarország (Badár Szonja, Kollár Anna, Papp Jázmin, Sperka Jázmin, válogatott edző: Salamon Beatrix, edzők: Gombola András, Szilasy Bence, Beliczay Sándor, Magyary Ágnes, Marco Goncalves).