Boldogkői Zsolt virológus, a Szegedi Tudományegyetem Orvosi Biológiai Intézetének vezető egyetemi tanára interjút adott a Szeged Televíziónak, amelyben arról beszélt, vajon időben jöttek-e, és elégségesek-e az új korlátozó intézkedések.
Boldogkői a Szeged TV-nek elmondta, az új intézkedésekre szükség volt. A járványnak a terjedését le fogja lassítani,bár a korábban Kínához hasonló abszolút intézkedések vezetnének végleges eredményre.
Véleménye szerint alapvető intézkedések (mint az általános iskolák felső osztályainak online térbe küldése, a vásárlási idősávok újbóli bevezetése) kimaradtak. Az egyértelműen látszik, tette hozzá, hogy a kormány nem akarja a gazdaságot tönkretenni, de kérdés, a mostani mérsékelt intézkedések, és a tömeges megbetegedések nem döntik-e le önmagukban is, közvetlenül azt.
Riporteri kérdésre elmondta, az iskolák teljes bezárása az egészségügyre jó hatással lenne, a gazdaságra természetesen nem, hiszen akkor több szülőnek otthon kellene maradni. Meglátása szerint, ha a kormány mostani, egyelőre csak mérsékelt intézkedései ellenére a járvány továbbra is növekedő pályán marad, akkor meg kell lépni a teljes iskolabezárásokat. Szerinte az iskolákkal kapcsolatos mostani intézkedések lesznek még szigorúbbak is.
Nyugat-Európában hamarabb jöttek a riasztó számok, ők hamarabb is léptek, mint hazánk, árulta el Boldogkői. A gazdaság és az egészségügy kölcsönös hatással vannak egymásra, és ne felejtsük el, mondta, a pszichológiai hatást sem, bár jelenleg ez a kevésbé fontos.
Véleménye szerint a kormány jelenleg nagyobb fókuszba helyezi a gazdaságot az emberéletnél. Az egészségügyi védekezés hatásos pusztán az abszolút kijárási tilalommal lenne elérhető, amit Kínában csináltak, ismételte meg korábbi kijelentését. Magyarországon ráadásul a tesztelések száma rendkívül alacsony, a járvánnyal kapcsolatos hivatalos információk a zéróhoz közelítenek.
Arra nem tudott válaszolni, hogy az egészségügy, a kórházak eljutnak-e teljesítőképességük határához. Az biztosnak mondta, hogy ezen intézkedések nélkül már novemberben ott lennének. Mindemellett azonban kiemelte az egyéni védekezés fontosságát is, például azzal, hogy hetente hányszor járunk bevásárolni, mikor viselünk maszkot.