Az Ady Endre utca telkére épül 8,5 milliárd forintból a vásárhelyi honvéd középiskola. A műemléki épületek megmaradnak. A képen: géppel dolgoznak az udvaron.
Szeptember elejére teljesen kiürítette a honvédség a DÉMÁSZ egykori Ady Endre utcai irodaházát, majd a még használható anyagokat is kiszerelték az épületekből. Nem véletlen, hiszen erre a telekre építik fel a vásárhelyi honvéd középiskola, azaz a Kratochvil Károly Honvéd Középiskola és Kollégium saját épületét – a tervek szerint 2025-re.
Az, hogy a volt irodaházat és az ahhoz tartozó épületeket, valamint a területet az utóbbi időkben a honvédség használta, nem titok a vásárhelyiek számára, hiszen az ajtóban gyakran álltak katonák. Illetve ahhoz sem kellett sasszeműnek lenni, hogy valaki rájöjjön, abban nem a kadétokat szállásolták el vagy oktatták, hanem az épületek raktárként működtek.
A kadétiskolai képzés – ahogy arról többször is beszámoltunk – a Gregus iskola Árpád utcai épületében kapott helyet, a diákokat pedig a laktanya volt nőtlenszállójából kialakított kollégiumban szállásolták el.
A vásárhelyi katonai középiskola első tanévét Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter és Ruszin-Szendi Romulusz altábornagy, a Magyar Honvédség akkori parancsnoka nyitotta meg még tavaly nyáron.
Idén július 10-én viszont döntöttek az építkezésre kiírt tender győzteséről. Az augusztus 23-án aláírt szerződés szerint a nettó 8 milliárd 597 millió 599 ezer 931 forintos megbízást az Épkar Zrt. nyerte meg. Így ennek a cégnek kell megépítenie a 14 220 négyzetméteres új kollégiumot és iskolát, valamint Innovációs Központot. A kiírásra kilenc cég pályázott, a bírálati szempontoknál a legalacsonyabb összegű ajánlatot adó nyert. A tendergyőztes budapesti székhelyű cég tavaly az elmúlt öt év legjobb számait produkálva 27,7 milliárd forintos árbevételt, valamint 4,4 milliárd nyereséget produkált. Tulajdonosa a Szeivolt Holding Vagyonkezelő, Szeivolt István és felesége jelenleg Magyarország 75. leggazdagabb vállalkozó családja.
A cég számtalan kormányközeli megbízása között található például az Operaház felújítása, a tatabányai multifunkcionális csarnok, a budapesti atlétikai stadion, vagy a József Attila Színház.
Azt lehet az építkezésről még tudni, hogy a telken csak a régi épületek maradnak meg, a hatvanas-hetvenes években készült irodaházat, a szolgálati lakásokat, a volt garázst és az egyéb építményeket teljesen lebontják.