Takarókat, állateledelt, tisztítószereket és jutalomfalatokat is adományoztak a Cseresnyés állatvédői a Hódmezővásárhelyi Állatvédők Egyesületének.
A Cseresnyés Kollégium állatvédő szakköre immár nyolcadik éve dolgozik fáradhatatlanul a kollégium falain belül és kívül, szoros együttműködésben a Hódmezővásárhelyi Állatvédők Egyesületével. Ez az elkötelezett közösség az állatvédelem iránti szenvedélyt nemcsak saját tagjai, hanem a kollégium egész lakóközössége számára is inspirációvá alakítja. A diákok tapasztalataik és tudásuk megosztásával segítik egymást: van, aki otthon tartott állataik gondozásában szerzett jártasságát viszi be a szakkörbe, mások mentett állatok gondozásában vesznek részt, és olyan is akad, aki tanulmányai révén osztja meg szakmai ismereteit társaival.
A kollégium „médiamunkásai” féléves munkájukról kérdezték őket. Az idei év egyik legkiemelkedőbb eseménye az Állatok Világnapjához kapcsolódó adománygyűjtés volt, amely már hagyománnyá vált a szakkör életében. A kezdeményezés célja, hogy a tél közeledtével segítséget nyújtsanak a menhelyeken élő állatoknak. Az akcióhoz nemcsak a kollégium diákjai és tanárai, hanem a helyi középiskolások, valamint állatbarátok széles köre is csatlakozott. Az összegyűjtött adományok – takarók, állateledel, tisztítószerek és jutalomfalatok – jelentős támogatást nyújtanak a Hódmezővásárhelyi Állatvédők Egyesületének mindennapi munkájában. Az adományokat ünnepélyes keretek között adták át a kollégium aulájában, ahol diákok, tanárok és az egyesület önkéntesei közösen ünnepelhették az összefogás sikerét. Az idei gyűjtés során az adományozás sikerét nemcsak az állatvédelmi szakkör diákjai és tanárai tették lehetővé, hanem a Dr. Sipka Sándor Kollégiumi Kulturális Alapítvány és a vásárhelyi Tesco Áruház is támogatta a kezdeményezést.
A Tóth Éva tanárnő vezetésével működő szakkör tevékenysége messze túlmutat az adománygyűjtésen. Az első félév során a diákok alaposan megismerkedtek az állatok természetes és háziasított életmódjával, tanulmányozták az állattartás feltételeit, és a városi állattartás speciális kihívásait is körbejárták. Interaktív előadások, tesztek és élménydús foglalkozások során mélyítették tudásukat. A Szegedi Vadaspark ismertető anyagain keresztül betekintést nyerhettek az állatkerti munka különlegességeibe, és játékos kvízek segítségével ismerhették meg a távoli földrészek állatvilágát.
A szakkör emellett a diákok pályaválasztásában is fontos szerepet játszik. Az állatokkal kapcsolatos hobbik és szakmák bemutatása révén segítenek a tanulóknak abban, hogy a jövőben megtalálják az utat, amely összhangban áll érdeklődésükkel és elhivatottságukkal.
A Cseresnyés Kollégium állatvédő szakkörének tagjai nemcsak jó társaságot nyújtanak egymásnak, hanem példát mutatnak abból is, hogyan lehet a közösség erejét a jó ügyek szolgálatába állítani – írta portálunknak küldött levelében a Cseresnyés Kollégium médiaszakköre.