Október első hetében zajlott az a világméretű – az ENSZ által 2015-ben kezdeményezett – oktatási projekt, amely a Világ Legnagyobb Tanórája néven ismert.
A Hódmezővásárhelyi Szakképzési Centrum Corvin Mátyás Technikum és Szakképző Iskola immáron nyolcadik éve vett részt a programsorozatban, amelyet a Belügyminisztérium és a Nemzeti Fenntartható Fejlődés Tanács is támogat. Az intézményen belül a projekt gazdája Mihály Orsolya oktató volt.
Az eseménysorozat célja, hogy népszerűsítse a társadalomban – különösen az általános és középiskolások körében – a fenntartható fejlődést és az ENSZ globális fenntarthatósági céljait. A tanulók világszerte ugyanabban az időben ismerkednek meg a fenntarthatóság témaköreivel, az idei cél pedig a minőségi oktatás volt.
Mihály Orsolya elmondta, hogy évről évre a kilencedikes diákokat vonja be a programokba a Kötelező komplex természettudomány és a Természetismeret tantárgy keretein belül. Most a páros, csoportos munkaformák és a projektoktatás módszereit felhasználva olyan érdekes feladatokat oldottak meg a diákok, mint például a karbonlábnyom számítása, tervet készítettek a saját szén-dioxid kibocsátásuk csökkentésére, valamint választ kerestek egy meglepő kérdésre:
„Ki látott többet Európából, te vagy a hamburgered?” Ez utóbbi kérdés arra vonatkozik, hogy mennyi üvegházhatású gáz szabadul fel addig, amíg a hamburger a fogyasztó asztalára kerül. A projekt zárásaként a tanulók, arra a kérdésre, hogy mi tetszett nekik a legjobban, azt válaszolták: „Jó volt csoportban dolgozni, érdekesek voltak a témák„” vagy azt, hogy ,,Minden.”