A szegedi Csillag téri hamburgerező vezetője éppen a fővárosban tartózkodott a török elnök nemrégiben tett budapesti látogatása alatt. Tamás először a mellette elhaladó konvoj felé, majd később a Matild Hotel előtt is félreérthetetlen gesztussal fejezte ki nemtetszését a török elnöknek. Verekedés lett belőle, végül a TEK emberei védték meg. A szegedi férfi jogi lépéseket fontolgat. Gulyás Gergely szerint a magyar rendőrök példásan jártak el.
A nem mindennapi eset még augusztus 20-án történt Budapesten Recep Tayyip Erdoğan török elnök augusztus 20-ai látogatása alatt a szegedi Bán Tamással.
„Felbosszantottam magam, hogy egy ilyen emberrel ünnepel együtt a magyar kormányfő”
– nyilatkozta a hamburgerező vezetője a szeged.hu-nak. Tamás a családjával sétált az Erzsébet hídon, amikor először találkozott az elnöki konvojjal. Már ekkor indulatos lett, azt látva, a török államfő is részt vesz államalapításunk ünnepén. Nem sokkal később újra találkozott az elnökkel, amikor az éppen a Matild Hotelből lépett ki, ekkor nagyjából 20 méterre lehettek egymástól. Tamás félreérthetetlen mozdulatot tett az elnök felé, amit az szerinte észre is vett. Mindjárt utána odament hozzá egy férfi, aki valószínűleg a magyar delegáció sofőrje lehetett, és pár udvarias mondatot intézett hozzá. Miközben vele beszélgetett, odalépett hozzá több török férfi, és lökdösni, rúgdosni kezdte a szegedi hamburgerest. Végül a TEK avatkozott közbe és választotta el Tamást a férfiaktól.
A rendőrség azzal búcsúzott el a „nemzetközi incidensbe” keveredett szegedi férfitől, hogy majd telefonon keresni fogják. Tamás most még kivár, de nem tartja kizártnak, hogy jogi segítséget fog kérni a magyar törvények szerint megalapozatlan, vele szemben alkalmazott erőszak miatt.
A mai kormányinfón Gulyás Gergely miniszter a 24.hu kérdésére, hogy miért nem váltott ki élénk tiltakozást a kormánytagokból az az eset, amikor Erdogan elnök budapesti látogatásakor a török államfő biztonsági emberi bántalmaztak egy neki bemutató magyar állampolgárt, a következőt válaszolta:
Az én információim szerint a magyar rendőrök az említett esetben példásan jártak el, és senkinek nem keletkezett nyolc napon túl gyógyuló sérülése
Hozzátette: számos olyan büntetőeljárás van folyamatban Magyarországon, amit ennél az esetnél – a büntetőjogi súlyánál fogva – súlyosabbnak ítél.