A régió legeredményesebbje volt a NICS-HSÚVC a gyermek úszó országos bajnokságon

75 egyesület 461 versenyzője állt rajtkőre a héten Hódmezővásárhelyen rendezett országos gyermek bajnokságon.

A szerdától szombatig tartó viadallal kapcsolatban Katona Zsolt, a rendező Hód-Fürdő Kft. ügyvezetője lapunknak elmondta, a csapatok Hódmezővásárhelyen és környékén laktak. Hozzátette, a Hód-Fürdőnek egy normál versenybevételt jelentett a rendezés, de fontosabb volt, hogy az úszósport vérkeringésben maradjon a város, az, hogy a Magyar Úszó Szövetség továbbra is számít Hódmezővásárhelyre. Illetve marketing értéke is volt a versenynek, hiszen akik még nem voltak itt edzőtáborozni, talán kedvet kaptak az elmúlt napokban.

Ami az eredményeket illeti, 75 klub közül a 13. helyen végzett összesítésben a NICS-HSÚVC csapata, ezzel a dél-alföldi régió legjobbjaként zárt a vásárhelyi egyesület. A 11 indulót nevező klub versenyzői 4 ezüst- és egy bronzérmet nyertek. A Németi Barna, Musa Márk, Kardos Marcell és Borsos Borisz összeállítású váltó két versenyszámban is második lett, Musa Márk pedig egyéniben állhatott kétszer a dobogó második fokára.

A Hód Úszó SE négy sportolóval vett részt a megmérettetésen, összesítésben a 74. helyen zártak.

Gyarmati Dezső SportuszodaHód Úszó SENICS-HSÚVCországos bajnokságúszásúszóverseny