A hajrában ezúttal győzedelmeskedett a Vásárhelyi Kosársuli

Visszavágott az őszi szezonban elszenvedett minimális vereségért a Bodrogi Bau Vásárhelyi Kosársuli a Békés ellen a rájátszás szempontjából nagyon fontos mérkőzésen.

A békésiek a 6. helyet foglalták el a forduló előtt a tabellán, de az előnyük csak két győzelemnyi volt a 9. Kosársuli előtt. A mérkőzés végig izgalmasan alakult, nagyon szűk előny volt egyik vagy másik csapatnál. A félidőben döntetlenre álltak a felek, és a harmadik negyed után is csak 2 pont volt a hazaiak előnye.

A Kosársuli beszámolója alapján 3 perccel a vége előtt még 6 ponttal a Békés vezetett, ám az utána következő percek a Kosársulinak sikerültek jobban, és az őszihez hasonlóan egy egylabdás mérkőzésen 75-73 lett a végeredmény, ám ezúttal a Kosársuli javára.

NB I/B Zöld csoport, 22. forduló:

Békési SzSK-Bodrogi Bau Vásáráhelyi Kosársuli 73-75 (19-20, 22-21, 17-15, 15-19)

Békés: Krstic 22/12, Balog 13/9, Olic 8/6, Cvijin 11/6, Acimovic 11
Cserék: Vass 6/6, Csorba 2, Okoh –
Vezetőedző: Balog Vilmos

Kosársuli: Varga Á. 13/6, Bodócsi 2, Kelemen 20/9, Pavlovic 7/3, Burko 11
Cserék: Varga Z. 13/9, Bálint 7/3, Vejinovic 2, Borbáth -, Knyur –
Edzőpáros: Szablics Péter, Utasi Gábor

Utasi Gábor a mérkőzés után azt mondta: „Két dolog miatt vagyok nagyon boldog. Az egyik, hogy győztünk, a másik, hogy a játékosok megcsinálták, amit kértem tőlük. Békésen olyan atmoszféra van a meccseken, ami plusz nehézséget okoz a vendégcsapatoknak, és pont ezért nagyszerű érzés győztesen eljönni onnan.”

A Kosársuli március 4-én a DEAC U23 ellen folytatja hazai parketten.