A Cseresnyés Kollégium október 23-i megemlékezése emelkedett, méltóságteljes hangulatban zajlott, méltó tisztelgésként az 1956-os forradalom hősei előtt – írta portálunknak küldött levelében kollégium.
A kollégium lakói számára ez az esemény nem csupán egy történelmi visszatekintés volt, hanem egy élő emlékezés is, amely a nemzeti identitás és a szabadság eszméjének jelentőségét hozta közel hozzájuk.
Az aulába lépve már azonnal érezhető volt, hogy különleges napra készülnek. A művészeti szakkör tagjai lenyűgöző munkát végeztek, hiszen a tér nemcsak ünnepélyes, hanem egyben szívet melengető látványt nyújtott. Az élénk színekben pompázó dekorációk, az ’56-os forradalom ikonikus képei és a falra helyezett idézetek mind-mind azt szolgálták, hogy a diákok átérezzenek valamit abból a lelkesedésből és szabadságvágyból, amely akkoriban a magyar népet hajtotta. A faliújság szintén különleges díszítést kapott: korabeli plakátok, forradalmi jelképek és a diákok által készített rajzok idézték meg az 1956-os eseményeket, valamint a forradalom szellemiségét.
A megemlékezést a médiaszakkör tagjai gondosan készítették elő, a nap fénypontjaként pedig egy filmvetítés várta az összegyűlt diákokat. A „Szabadság, szerelem” című film nem csupán az 1956-os forradalom sorsfordító eseményeit elevenítette fel, hanem egy különleges történetet is bemutatott, amely párhuzamba állította a melbourne-i olimpián versenyző magyar vízilabda-válogatott küzdelmeit a hazai eseményekkel. A fiatalok számára ez a film érzelmi mélységgel és feszültséggel teli betekintést nyújtott a magyar nemzet történetének egyik legnehezebb és legfelemelőbb időszakába.
Az események nem csupán tiszteletadások voltak a múlt hősei előtt, hanem lehetőséget adtak arra is, hogy a fiatalok mélyebben megértsék az 1956-os forradalom jelentőségét és azt a harcot, amelyet az elődök a szabadságért vívtak.