Az ellenzék által összehívott rendkívül ülésre a fideszes képviselők nem mentek el, így az csak 50 percig tartott. Pedig Svédország NATO-csatlakozásáról is tárgyaltak volna.
Mivel határozatképtelen lett az ülés, ezért csak a napirend előtti pontokat tartották meg, vagyis az ellenzéki képviselők üres soroknak beszéltek. Kanász-Nagy Máté (LMP) szerint „a kormánypárti képviselők és a kormány tagjai is ennyire veszik komolyan a parlament működését”, majd hozzászólásában az kkumulátorgyárakat bírálta.
Tordai Bence (Párbeszéd) azt emelte ki, hogy lennének javaslataik a klímatörvény módosításához, amelyekről most a kormánypárti képviselők távolmaradása miatt nem tudnak tárgyalni. Brenner Koloman (Jobbik) az oktatást emelte ki, vannak javaslataik az Erasmus-program kapcsán és szerinte Navracsics Tibornak le kellenne mondani, mert se az ösztöndíj-program kapcsán nincs előrelépés és az uniós pénzek sem jönnek.
Komjáthi Imre (MSZP) szerint rögzíteni kellene, hogy nem emelkedik a nyugdíjkorhatár és vissza kell állítani a korkedvezményes nyugdíjt. Gelencsér Ferenc (Momentum) azt kérdezte, hol vannak a kormánypárti képviselők és a törökök mivel fogják a magyar kormányt, hogy csúszik a svéd NATO-csatlakozás.
Varju László (DK) szerint Orbán Viktor bűne, hogy egyetlen egy uniós ország ellenzi Svédország NATO-csatlakozását, méghozzá Magyarország. Torockai László (Mi Hazánk) leginkább az ellenzéki pártokkal volt elfoglalva, szerinte parancsba kapták Amerikából, hogy Svédország NATO-csatlakozásáról beszéljenek.