A felnőtt és az U20-as csapat is legyőzte a Győrt

Varga Zalán extra triplamutatója is kellett az újabb győzelemhez, ráadásul U20-asaink is simán nyertek a Hódtóiban – tájékoztatott a Vásárhelyi Kosársuli.

Tegnap az U20-as csapat a szerdai, Budafok-PSE elleni hazai vereség után javítani kívánt a bajnokság (hivatalosan) negyedik fordulójában, és ez tökéletesen sikerült is a Győr ellen. A fölényes, 102-55-ös sikerből Drávai Tamás 23 ponttal vette ki a részét, rajta kívül öten jutottak legalább 10 szerzett pontig.

NB I/B U20 Zöld csoport, 4. forduló:

Vásárhelyi Kosársuli-Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC 102-55 (28-8, 26-17, 32-11, 16-19)

felnőttcsapat a DEAC U23 elleni győzelem után hét közben fokozni tudta a tempót (ezt a Pénzügyőr bánta), és a Győr ellen volt még egy újabb szint. Sokan emlékezhetünk, hogy az előző szezon döcögősen kezdődött a Kosársulinak, ám utána remek játékkal sikerült egyre feljebb jutni a tabellán, a koronavírus-járvány előtti időszakot pedig úgy tűnik, remekül hozta át az új idényre Tóth Tamás együttese.

Vezetőedző: Csaplár-Nagy Ervin

Tóth Tamás„Nagy energiákat mozgósított mindkét társaság az első félidőben. A győriek hét triplát értek el 50%-os hatékonysággal, főleg ez tartotta őket a meccsben. A második félidőben már csak mi dobtunk tovább extrán, nyílt az olló. A negyedik negyedben már a fáradtság is kiütközött, de nem forgott veszélyben a győzelmünk. Köszönjük a helyi B-közép szurkolását, gratulálok mindkét csapatnak!”

Jövő szombaton, október 24-én következik az újabb mérkőzés, 17 óra 30 perctől Egerben lép pályára a Kosársuli. Utána, 19 óra 30 perctől az U20-asok is játszanak.