A Hódmezővásárhelyi Szakképzési Centrum Corvin Mátyás Technikum és Szakképző Iskola gépjármű-mechatronikai technikus tanulói exkluzív gyárlátogatáson vehettek részt Lipcse híres autógyáraiban, a BMW és a Porsche üzemeiben.
A váratlanul adódó lehetőségbe azonnal megragadva vágtak bele a Corvin tizedik évfolyamos gépjármű-mechatronikai technikus tanulói. A háromnapos szakmai út osztályfőnökük, Kemény Adrienn szervező munkájának és a Hódmezővásárhelyi Szakképzési Centrum támogatásának köszönhetően felejthetetlen élményeket jelentett számukra.
– Legszívesebben maradtam volna még egy hétig. Amikor kijöttünk a berlini repülőtérről, mintha egy másik világba csöppentünk volna – fogalmazott Mucsi Nándor gépjármű-mechatronikai technikus tanuló, aki most először járt repülővel külföldön.
Nándor édesanyja, Mucsiné Szirovicza Erika elmondta, hogy igen gyorsan kellett dönteni a részvételről, de mivel a fia, aki „él-hal” a járművekért, ennyire örült a lehetőségnek, megteremtették az utazás feltételeit.
– Amikor beírattuk Nándit ebbe az iskolába, nem is gondoltuk, hogy ilyen tapasztalatokban lehet majd része. Az volt fontos számunkra, hogy az legyen majd egyszer a munkája, ami a hobbija úgy, hogy közben az érettségit is megszerzi. Kisgyerek kora óta szerel a fiunk, most is több kismotor van az udvaron, amelyeken gyakorol. Nyáron és szabadidejében egy autószerelő műhelyben tölti az idejét, hogy közelében lehessen a járműveknek. Élményekkel tele érkezett haza Németországból. Több mint kétszáz fotót készített.
Fehér Ágnes, a csoportot kísérő egyik oktató, német nyelvtanár megerősítette, hogy olyan színvonalas és szervezett szakmai úton vehettek részt, amelyet érdemes volna tavasszal megismételni. A vezetett gyárlátogatások során a Porschénál és a BMW-nél, a tanulók csak ámultak, a legújabb technológiákat láthatták testközelből. A gyárlátogatások vezetését idegen nyelven hallgatták a tanulók, de ez nem okozott gondot nekik.
– Tudom, hogy a gyerekek szakmai ismereteik bővítése miatt jelentkeztek erre az útra, de külön öröm számomra, hogy megmutathattam nekik néhány történelmi és kulturális nevezetességet. Jártunk olyan híres helyszíneken, mint az Alexander Platz, vagy a Friedrich Strasse, látták a Brandenburgi-kaput, a berlini tévétornyot és a történeti múzeumot, a lipcsei Tamás-templomot. Az egykori berlini falra emlékeztető Checkpoint Charlie átkelő is nagyon nagy élmény volt számukra. Nyelvtanárként fontosnak tatom, hogy a tanulók megtapasztalják az idegennyelvi környezetet, a tankönyvekből ismert kulturális emlékekről valódi élményeket szerezzenek.
Cseri Tamás igazgató a gépjármű-mechatronikai technikus tanulók szakmai útja kapcsán elmondta, hogy az iskola célja a specializált gép- és járműgyártás ágazat szakmakínálatának bővítése, így a következő tanévtől már alternatív járműgyártási technikusnak is lehet jelentkezni a Corvinba. Ez az újonnan megjelent szakma az intézmény képzési palettáján egy még korszerűbb, igazán 21. századi lehetőséget kínál az autók iránt érdeklődő fiataloknak.
– Hiszünk abban, hogy tanulóink fejlődéséhez nem csak az iskola falain belül folyó oktatás járul hozzá, hanem az is, ha technológiai környezetben szerezhetnek tapasztalatokat, vagy szakmai rendezvényeken, workshopokon. Diákjainkat elvittük például a múlt héten a Neumann Egyetem nyílt napjára, hogy megismerjék a műszaki felsőoktatás továbbtanulási lehetőségeit, az építőipar ágazatban tanulók pedig Makón vettek részt a Murexin cég bemutatóján. Az építőipari workshopoknak egyébként is már hagyománya van tanműhelyünkben.