Hódiné Földesi Sára (a képen) a szeptember 2-i, Pápán rendezendő Országos Református Tanévnyitón veheti át a rangos kitüntetést.
A zsinat döntött nemrégiben arról, hogy a szeptember 2-án, azaz szombaton a pápai Országos Református tanévnyitó ünnepségen adják át a legrangosabb református köznevelési díjat. Az Imre Sándor-díjat ebben az esztendőben, az ótemplomi gyülekezet presbitériuma felterjesztésére Hódiné Földesi Sára, a Bethlen Gábor Református Gimnázium nyugalmazott igazgatója veheti majd át. Hódiné Földesi Sára Hódmezővásárhelyen született, a Bethlen Gábor Gimnáziumban érettségizett. Biológia – testnevelés szakos tanár. A pedagógus pályára az a tanári attitűd inspirálta, mely meglátja a tanítványban a lehetőséget, a tehetséget, és nemcsak kizárólag a kitűnő tanulókra figyel. A tanári pályán kezdettől fogva egységben értelmezte az oktatást és nevelést. Tevékeny szerepet vállalt tanórán, sőt iskolán kívüli tevékenységek, programok szervezésében, kiemelt figyelmet fordítva a sportra. Munkája elismeréseként többször megkapta a Város Sportjáért kitüntetést.
Elkötelezettsége, elismertsége, pedagógiai látása jelentette azt a biztosalapot, amelyre alapozhatta munkáját a Szőnyi Benjámin Református Általános Iskolában.1999-ben pályázat útján kapott igazgatói megbízást az aluról építkező, református általános iskolába. Vezetése alatt a beiskolázási nehézséggel küzdő intézmény a város elismert iskolájává nőtte ki magát. A tudatos iskolaépítő munka eredményt hozott. Igazgatói megbízásakor 1999-ben 4 osztályban 43 diák tanult az iskolában, a 17 évvel később 11 tanulócsoportban 282 tanuló zárta a tanévet. Igazgatósága alatt jelentős építkezésekre került sor. Tevékeny szerepet vállalt a fejlesztési elképzelések kidolgozásában, és a tervek magvalósítása során szervezte és irányítottá az iskola életét úgy, hogy a pedagógia munka sérelme nélkül az építkezések is megvalósuljanak. A működési feltételek fejlesztése mellet kiemelt figyelmet fordított a pedagógiai megújulásra is.
Vezetése mellett az intézmény kidolgozta a sajátos nevelési igényű tanulók szakmai ellátásának protokollját. Rendkívül fontosnak tartja az idegen nyelvi képzést, amelyre az általános iskolában projektet vezettek be. Pedagógiai gondolkodásában kiemelt szerepet kap a hagyományőrzés, és a különböző módszertani innovációkra való nyitottság.
2016-ban a fenntartó meghívta a Bethlen Gábor Református Gimnázium és Szathmáry Kollégium igazgatói tisztségébe. Gimnáziumi igazgatóként is a tradícióra és innovációra építi munkáját. A hosszabbtávú fejlesztési elképzelések kidolgozása mellett figyel arra is, hogy az eredményes oktató munkához biztosítottak legyenek a feltételek. Nyitott az új módszerekre, a pedagógiai megújulásra és ezt várja el a munkatársaitól is. Munkáját visszaigazolja a gimnázium elismertsége, az intézményben végzett pedagógiai munka, és azok az eredmények, amelyet a diákok tanáraik vezetése mellett a Bethlen Gimnázium neve alatt érnek el – olvasható a laudációjában.