Nem csak az agrárgazdaság szakismereteit, de a problémamegoldást is megtanulták az SZTE vásárhelyi Mezőgazdasági Kar végzősei, akik a mai ünnepi tanácsülésen vehették át diplomáikat.
A 66. Diplomaátadó Ünnepi Tanácsülését rendezte meg péntek délelőtt a kar Andrássy úti épület Sófalvy termében a Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kara. Az ünnepségen Mikó Edit, a kar dékánja mondott köszöntőt, melyben hangsúlyozta: bízunk abban, hogy önök visszajönnek tanulni, tanítani, és segítenek megmutatni, melyek azok a bukások az életben, melyek a fiatalok előtt állnak. Hozzátette: a végzősök a szakmai ismeretek mellett a karon folytatott tanulmányaik során a problémamegoldást is megtanulták.
A végzősök nevében Kerékgyártó Kitti, okleveles vidékfejlesztő agrármérnök búcsúzott a kartól, édesanyját idézve, aki azt mondta neki: a tudás az egyetlen dolog, melyet nem vehetnek el tőlünk.
A jövőjével kapcsolatos kérdésünkre azt mondta, hogy az 5 és fél évnyi tanulást követően azt tervezi, hogy egy évig pihenni fog. – Ez nekem már a második diplomám, s biztos vagyok benne, hogy legalább egy évet pihenni szeretnék. Utána nyitott vagyok arra, hogy akár szakirányú végzettséget szerezzek, itt a karon. A vidékfejlesztés elég tág szak, így sok lehetőség van benne, amivel tovább lehetne tanulni – mondta, hozzátéve, hogy családi gazdaságuk van, ezért szeretett volna valamilyen a mezőgazdasághoz kötődő, de nem mezőgazdasági mérnöki diplomát.
A diplomaosztó ünnepi tanácsülésen nyugdíjba vonulása alkalmából dékáni oklevelet vehetett át Csontos Györgyi docens, majd a végzett hallgatók fogadalmat tettek, és átvették az okleveleiket Hupuczi Júlia általános dékánhelyettestől és Mikó Edittől.
Az SZTE Mezőgazdasági Kar 66. Diplomaátadó Ünnepi Tanácsülésén összesen 51 végzett hallgató kapott ma diplomát, közülük 21-en kiváló minősítéssel. Legidősebb friss diplomásuk 62 éves. A végzett hallgatók közül 4-en külföldiek, ők Kínába és Ghánába viszik haza a nálunk megszerzett szaktudást.
Az ünnepségen a gyógy-, és fűszernövények felsőoktatási szakképzési szakon, a ménesgazda felsőoktatási szakképzési szakon, a mezőgazdasági felsőoktatási szakképzési szakon, a mezőgazdasági mérnöki alapképzési szakon (magyar és angol nyelven), a vadgazda mérnöki alapképzési szakon, a gyógy- és fűszernövény-termesztő és -feldolgozó szakirányú továbbképzési szakon, a precíziós agrárgazdálkodási szakirányú továbbképzési szakon, a mezőgazdasági értékbecslő szakirányú továbbképzési szakon, a vidékfejlesztési agrármérnöki mesterképzési szakon, továbbá a növényvédelmi szakmérnök szakirányú továbbképzési szakon végzett hallgatók kapták meg diplomájukat.
További képek a Hódpress Facebook oldalán.