A szabadulást és a kegyelmet követően, tavaly év végén választhatták meg a vezetői pozícióba, amely alapján olyan, az egyházközséget érintő ügyekben rendelkeznek szavazati joggal, mint a költségvetés, új lelkészi állás szervezése vagy alkalmazottak felvétele. A borítókép illusztráció.
A lap azt írja, a gyülekezetek presbitereinek listáját gyakran az interneten is közzéteszik, ez 2017-ben így volt, a 2023-as listát viszont nem lehetett megtalálni, ezért is kellett kutakodniuk, ám egyházkerületi vezetők nem akartak nyilatkozni, végül a portál megtalált egy vasárnapi istentisztelet hirdetést, amely K. Endre presbiteri tisztről való lemondásának bejelentéséról is szólt, bár a nevet nem említették.
A presbiteri tisztségről K. Endre maga mondott le. A portál információi szerint a presbiterválasztás előtt az egyik jelölt rákérdezett arra, hogy igaz-e a szóbeszéd, hogy K. Endrét korábban elítélték, ám egy tiszteletes erre állítólag azt válaszolta, hogy kegyelemet kapott és amúgy is igaztalanul vádolták.
Azt azért szemlézte a 444.hu, hogy Viczián Miklós, a Magyarországi Református Presbiteri Szövetség tiszteletbeli elnöke arról, hogy ki lehet presbiter, azt írta:
- feddhetetlennek,
- megfontoltnak,
- józannak,
- tisztességesnek,
- vendégszeretőnek,
- tanításra alkalmasnak,
- nem részegesnek,
- nem kötekedőnek,
- hanem megértőnek,
- a viszálykodást kerülőnek,
- nem pénzsóvárnak.
Azt is leírta Viczián Miklós, hogy nem lehet bárki presbiter, a Szentírás, mind egyházi törvényeink korlátozásokat tartalmaznak.