Megszűnt a helyi cigány nemzetiségi önkormányzat, a kormánypárti helyi hírportál névtelen cikkekben bírálta a fideszes Navracsics Tibort, Sulyok Tamás lett az új köztársasági elnök, miután elődje belebukott a kegyelmi botrányba, vételi ajánlat érkezett az önkormányzathoz a batidai kastélyútra, önerőből kétszázmilliós járdafelújítási programot indított a város – ez is történt februárban, melyet enyhe tavaszi idő jellemezett.
Lejárató kampányba kezdett Navracsics Tibor ellen és azt fizetett hirdetésben is tolta névtelen cikkeit a helyi kormánypárti Promenád azért, mert a Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztérium vezetője többször is találkozott és egyeztetett Márki-Zay Péterrel és politikától függetlenül támogatóan állt Hódmezővásárhelyhez is.
Megnyitották a forgalom előtt a Tóth malom utca 350 méteres szakaszát, melyet 99 millióból teljesen önerőből építtetett az önkormányzat, s melyen lerövidül a laktanya felől Újváros felé vezető út. A hónap folyamán a közvilágítást is kiépítették.
Lemondott Ferkovics Menyhért, megszűnt a Cigány Önkormányzat Vásárhelyen, mert elfogyott a szükséges létszám.
Több mint 80 millió forinttal tartozik Mindszent önkormányzata a kistérségi társulásnak – derült ki februárban. A fideszes vezetésű településnek március végéig kell elszámolnia, április 15-ig pedig visszafizetnie az adósságát. A mindszenti önkormányzatot a nemrégiben polgármesterjelöltnek bejelentkező dr. Kovács Pál képviselte az ügyben szakértőként – írtuk meg. Az összeget egyébként Vásárhely állta a kisváros helyett.
Márki-Zay Péter szerint a Kőfal Egyesület által támogatott, de a polgármesteri posztért hivatalosan függetlenként induló Kovács Pál soha nem volt ellenzéki. Szél István, a Fidesz helyi elnöke erre reagálva közölte: Kovács nem a Fidesz jelöltje, a párt sajátot állít majd. Akkor még nem dőlt el, hogy az majd Grezsa István lesz.
Sulyok Tamást választotta köztársasági elnökké a parlament, miután elődje Novák Katalin (és Varga Judit igazságügyi miniszter) belebukott abba, hogy kegyelmet adott a bicskei pedofilügyben jogerősen elítélt Vásárhelyi Jánosnak.
Tízezer euróval, akkori árfolyamon 3,5 millió forinttal segítette Vásárhely Székelyudvarhelyet, ahol nem sokkal korábban összedőlt a Tamási Áron Kollégium épülete.
Az enyhe időjárás miatt több helyen is kivirágzott az aranyeső Vásárhelyen.
Vásárhely döntött arról, hogy 16,5 millió forinttal támogatja azokat a vásárhelyi katonákat, akik megsérültek a koszovói zavargásokban, amikor egy házi készítésű bombát dobtak rájuk.
Vételi ajánlat érkezett az önkormányzathoz a batidai kastélyútra, a közgyűlés azonban úgy döntött: nem eladó a város tulajdonában lévő út, Lázár Jánoséknak pedig továbbra is bérleti díjat kell érte fizetniük.
Önerőből kétszázmilliós járdafelújítási programot indított Vásárhely.
Lázár János még 2022. április 5-én beperelte Szabó Margit Momót, mert annak egyesülete két szórólapon összesen tíz, őt célzó jelzőt és azok magyarázatát helyezte el. Az egy éve kezdődött tárgyalássorozat során már a harmadik bíróság is elfogultság miatt lépett vissza, Hódmezővásárhely, Szeged, Makó után Szentesre helyezték át az ügyet. A szegedi bíróságon az ítélethirdetés előtt – két tárgyalás után, – jelentett a bíró elfogultságot.
Udvariassági látogatást tett Vásárhelyen Florin Vasiloni, aki sok éven keresztül a gyulai román konzuli feladatokat látta el, 2023 végén azonban szegedi főkonzulátusi kinevezést kapott. Bemutatkozni jött, és a várost megismerni.
A kegyelmi botrány miatt lemondott Balog Zoltán a Magyarországi Református Egyház zsinata lelkészi elnökségéről. Ő járt közben a bicskei pedofilügyben elítélt Vásárhelyi János kegyelmi ügyében Novák Katalinnál. Balog azonban lelkészként szolgál tovább.
A közgyűlésen napirend előtt fejezte ki Márki-Zay Péter felháborodását azzal kapcsolatban, hogy az előző két évben összesen 38 millió forinttal támogatta az állam a Városi Civil Alapból (VCA) a Szeretem Vásárhelyt Egyesületet, amely az önkormányzati választásokon jelölőszervezet is egyben.