104 nap után nyert ismét a HVSC

Hiába vezettek három góllal is idegenben a vásárhelyiek, szoros lett a vége.

Az utolsó előtti Oázis gárdájához látogatott szombaton Hódmezővásárhely OB I/B-s férfi vízilabdacsapata, amely idén még nem tudott mérkőzést nyerni a másodvonalban. Szabó Tamás tanítványai jól kezdték a találkozót a fővárosban, a félidőt jelző dudaszó előtt egy másodperccel 6-3-re növelték előnyüket, magabiztosságuk mégis elillant a folytatásra, és a harmadik negyed végére 7-7 lett az állás. Az újabb nekilódulás már a három pontot jelentett a HVSC-nek.

Oázis SC – HVSC 9-10 (1-2, 2-4, 4-1, 2-3)

Szabó Tamás vezetőedző: – Az Oázis vendégeként szálltunk vízbe, akik a kiesés ellen harcolnak. Így tisztában voltunk vele, hogy nagyon keményen belevetik magukat a mérkőzésbe, hiszen égetően szükségük van a pontra, pontokra. Úgy érzem, hogy felkészültünk az erősségeikből, fegyelmezetten védekeztünk, a félideig minden rendben is ment, háromgólos előnnyel fordultunk. Ezután sajnos a harmadik negyedben gyermeteg hibákat követtünk el, amiket az Oázis kíméletlenül kihasznált és kiegyenlített. Az utolsó etapra higgadtak tudtunk maradni és szép gólokat szereztünk, aminek következtében ismét két góllal elléptünk. A legvégén aztán ismét a nyakunkra jöttek és el kell ismerni, hogy szükségünk volt Ujházi Attila baravúrjaira, aki többek közt hárított egy büntetőt, és mint az elmúlt hetekben, ismét nagyon magas színvonalon védett! Elsősorban az önbizalmunk szempontjából nagy szükségünk volt erre a sikerre.