A vásárhelyi tanyavilág diákjaiért nem küld iskolabuszt a tankerület

Forrnak az indulatok a Hódmezővásárhely környéki tanyavilágban, mert az illetékes állami tankerületi központ meg akarja szünteti a város környékén élő gyerekeket szállító iskolabuszjáratot – írta a Népszava.

A terv az, hogy a menetrend szerinti buszokra érvényes bérletet vásárol a fenntartó a gyerekeknek, akik aztán Hódmezővásárhelyen leszállnak, és a városon belül vinnék őket az iskolájukhoz.

A lap az ügyben megkereste a Hódmezővásárhelyi Tankerületi Központot, hogy rákérdezzen, végleges döntésnek tekinthető-e az iskolabusz megszüntetése, ám erre a kérdésünkre nem válaszoltak. A Volánbusz Zrt. ugyanakkor – arra a kérdésünkre, hogy a következő tanévről kezdeményezett-e már velük egyeztetéseket a tankerület – azt közölte: „A tankerület eddig nem kereste meg a társaságunkat.”

Annyit írt az újságnak a Hódmezővásárhelyi Tankerületi Központ igazgatója, Miklós Anikó: A szülőkkel már egyeztettek, rendszeresen tájékoztatják őket a fejleményekről. „A kéréseiket, felvetéseiket meghallgatva készítjük elő a következő tanévre a kötelező iskolába jutás megfelelő támogatását.” – ígérte. Arra a kérdésünkre nem válaszolt, hogy ha menetrend szerinti járatokkal utaznak a gyerekek a városba, akkor a vásárhelyi buszmegállókból hogyan jutnak majd el a iskolákig.

Figyelemre méltó az is, hogy míg a mostani tanévre még 100 diák szállítására írták ki a feladatot, a tankerület szeptembertől már csak 43 érintett tanulóról tett említést. 

A helyzetet bonyolítja és a tankerület döntését még érthetetlenebbé teszi, hogy az iskolabusz nem csak diákokat szállított be Vásárhelyre, hanem óvodásokat is. Mivel az óvodásokról való gondoskodás önkormányzati hatáskör, Hódmezővásárhely beszállt az iskolabusz költségeibe. Mint azt az önkormányzattól megtudtuk, tavaly összesen több mint 16 millió forinttal, idén januártól áprilisig 6,6 millióval járultak hozzá a kiadásokhoz, írták a városházáról.

Noha az önkormányzat és a tankerület sem kívánta a költségmegoszlást részletezni, annyi alighanem állítható a megadott összegek alapján: az iskolabusz 51 millió forintos szolgálatatásából körülbelül 10-15 milliót fizethetett a város. Vagyis a tankerület tanévenként 36-41 milliót, tanítási hónaponként úgy 3,6,-4,1 millió forintot spórol meg.

Az, hogy a tankerület épp a tanyákon élő gyerekes családokon spórol, az ott élő szülőket hozza nehéz helyzetbe, azért is különös, mert a kormányzat épp azt kommunikálja, hogy segíti a tanyákon élőknek.

Hozzászólások lezárva.

A Hódpress sütiket használ a jobb működés érdekében. Rendben!