sajatbanner

A teljes mezőnyt felülmúlták a vásárhelyi úszók

A vásárhelyi úszók 53 aranyat nyertek a hétvégi hazai úszóversenyen: a két klub összesített pontszámban az egész mezőnyt megelőzte.

31 egyesület 454 úszója állt rajtkőre hétvégén a hódmezővásárhelyi Gyarmati Dezső Sportuszodában a Hód-Fürdő Kft. által rendezett Tavaszváró úszóversenyen. Az összesített pontversenyt a Békéscsabai Előre Úk nyerte, negyedik lett a Hód Úszó SE és ötödik helyen zárt a NICS-HSÚVC.

42 versenyzőt nevezett a Hód Úszó SE, sportolói 29 aranyérmet nyertek, a legsikeresebben Batta Orsolya, Kis Noel, Lénárt Imre Bálint és Horváth Ákos teljesített a viadalon.

A NICS-HSÚVC-nek 30 úszója mérettette meg magát, összesen 24 alkalommal állhattak a dobogó legfelső fokára. A legtöbb aranyat Nagynémedi Anna, Mérai Janka, Földesi Balázs, Kohán Benjámin és Nagy Olivér nyerte.