A tavaszt üdvözölték a vásárhelyi mazsorettfesztivál fellépői

Szombaton a Hódtói Sportcsarnokban zajlott a Helló Tavasz! mazsorettfesztivál, melyen elképesztő, ámulatba ejtő és vérpezsdítő produkciókat láthatott a közönség, amely mintegy 500 fellépőnek szurkolhatott.

Kalózok, afrikai törzs, vagy a vásárhelyi Crystal Dance Club futballszurkolókat idéző produkciója is megmutatta, milyen sokszínűvé vált a mazsorett műfaja, amely eredetileg a zenekarok kísérőiként alakult ki.

A Hódtói Sportcsarnokban rendezett és ma estig tartó – a vásárhelyi Crystal Dance Club és a Magyar Majorette Szervezetek Szövetsége által szervezett – Hello Spring, azaz Helló Tavasz! mazsorettfesztiválon 27 csapat mintegy 500 mazsorettje mutatta, mutatja be produkcióját. Délelőtt a pomponos és a zászlós gyakorlatokat láthatták az érdeklődők, majd délután a botos gyakorlatokat bemutató versenyzők kápráztatták el a közönséget és a zsűrit.

Ez a mazsorettfesztivál egyébként már sorrendben a harmadik, amelyet Vásárhelyen rendeznek meg. Az első alkalommal 93 produkció volt látható, ma pedig összesen 221. És nemcsak Magyarországról, hanem a szomszédos Szerbiából, Pancsováról és Zentáról is érkeztek csoportok, csapatok.

– A mazsorett egy igazán lányos, csajos tánc, gimnasztikai elemekkel, különböző eszközök használatával: bottal, pomponnal, zászlóval. Valószínű, hogy ez az, ami egyre népszerűbbé teszi, és ezért vagyunk egyre többen – mondta Galambos Kornélné. A házigazda Crystal Dance Club elnöke hozzátette: a tíz évvel ezelőtti mazsoretteseknél még csak nagyon-nagyon elvétve voltak gimnasztikai elemek, míg ma egy-egy pomponos koreográfiában már elvárás, hogy legyen benne ilyen. Ez a verseny most, – így az országos bajnokság előtt egy hónappal, – egy nagy-nagy felmérés abból a szempontból, hogy min kell még javítanunk, és min nem.

A Crystal Dance Club 33 tagja három csapatban készült erre a megmérettetésre: kadettben bottal, illetve junior és szenior kategóriában pomponnal. Emellett volt két szólistájuk is.

– A vásárhelyi csapat szerintem nagyon sokat fejlődött, mert olyan vezetőik vannak, akik tanulni akarnak, tisztelettel vannak a műfaj és azok iránt, akiktől a tudást szerzik. Fontos, hogy amit szeretünk, azt úgy és azokért csináljuk, akiket szeretünk. És mi a gyerekeket szeretjük, ahogy Vásárhelyen is a gyerekeket szeretik, és mindent értük tesznek – mondta Vass Terézia Katalin, a Magyar Majorette Szervezetek Szövetségének elnöke.

A csapatok változatos, elképesztő, ámulatba ejtő és vérpezsdítő produkciója óriási ovációt, tapsot és persze sikolyokat váltott ki a közönségből. A mazsorettek fellépés előtt izgultak, utána pedig felszabadultan nézték, hogy más csoportok mire is képesek.

Hozzászólások lezárva.

A Hódpress sütiket használ a jobb működés érdekében. Rendben!