A szoknyás harangnál is jártak a lisztes hetedikesek

Az iskola 3 és fél milliót nyert a Határtalanul programtól, a diákokat négy napra Szlovéniába, a Muravidékre vitték el, de jártak a hármashatárnál is.

– Nekem a legjobban az tetszett, amikor felmentünk a lendvai szőlőhegyen épített kilátóba – mondta 7. b-s Zsemberi Zselyke, aki külön kiemelte, hogy magyaros ételt ehettek. – A Mura vidéki magyarság kincsei nyomában kiránduláson számos helyet meglátogattunk, köszönhetően a Határtalanul pályázatnak. Jártunk több kastélyban és kápolnában, de azt is megnéztük, hogyan készül a perec és hogyan préselik a tökmagolajat – tette hozzá a 7. a-s, aki rácsodálkozott, hogy a szlovéniai magyarok éppen úgy „ő”-znek, mint a Vásárhelyen élők.

A kirándulásról készült videót a hatodikosoknak vetítették ma le, s tartottak nekik élménybeszámolót.

A Domonkos Rendi Nővérek Liszt Ferenc Ének-zenei Általános Iskola azért választotta kirándulási célpontként Szlovéniát, mert az viszonylag távol van Vásárhelytől, igy arrafelé a gyerekek a szüleikkel együtt se nagyon kirándulnak.

– Ez a maga eredetiségében – a hármashatár miatt – szinte teljesen megőrzött terület – ez volta másik oka, hogy oda szerveztük a kirándulás – árulta el Kakuk Tünde, az iskola pedagógusa. Hozzátette, bár is kis számú magyarság él, de ők nagyon erősen őrzik nemzeti identitásukat.

A negyven gyerekek és az őket kísérő pedagógusok nem csak a helybéliekkel és a szinte érintetlen tájjal ismerkedtek meg, de közösségépítéssel is foglalkoztak. A dobronaki, azaz lendvavásárhelyi kéttannyelvű iskola diákjaival is ismerkedtek, de jártak többek közt a lendvai Bánffy központban, az ottani magyarság kulturális központjában és a kézművesek házában is megtekintették a 27. húsvéti tojáskiállítást.

Hozzászólások lezárva.

A Hódpress sütiket használ a jobb működés érdekében. Rendben!