A száz éve született Szőnyi Erzsébet zeneszerzőre emlékeznek szombaton Szegeden
Egész napos emléküléssel és hangversennyel emlékeznek a száz éve született és öt éve elhunyt Szőnyi Erzsébet zeneszerzőre, zenepedagógusra, karnagyra, a nemzet művészére, a Magyar Művészeti Akadémia (MMA) rendes tagjára szombaton Szegeden – tájékoztatta az MMA szegedi regionális munkacsoportja az MTI-t.
Az esemény előadásokkal tiszteleg Szőnyi Erzsébet előtt, bemutatva a 20. és 21. századi magyar zenei életre gyakorolt hatását, különösen Kodály Zoltán pedagógiai elveinek terjesztése terén végzett munkáját, valamint szegedi kötődéseit. Ima alkonyi harangszóra című kórusműve is elhangzik majd az eseményen, amelyet a Magyar Kodály Társaság Csongrád-Csanád vármegyei csoportja és a Gál Ferenc Egyetem Vántus István Zeneművészeti Szakgimnáziuma.
Szőnyi Erzsébet 1924-ben született Budapesten, zenei pályája már fiatalon elindult. Tizenhárom éves korában kezdett komponálni, majd 1942-ben felvételt nyert a Zeneakadémiára, előbb ének-zenetanár, később zeneszerzés szakon, ahol egyetlen női hallgatóként folytatta tanulmányait.
Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolai évei alatt tanárai közt szerepelt többek közt Kodály Zoltán és Weiner Leó, majd 1945-től középiskolai énektanárként kezdett dolgozni. 1947-ben zeneszerzői diplomát szerzett, később francia ösztöndíjjal Párizsban tanult, majd hosszú évtizedeken át a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola tanára és a karvezetőképző tanszak vezetője lett.
1954-ben kiadott első pedagógiai kötete, A zenei írás-olvasás módszertana, alapművé vált és munkássága során számos egyéb könyvvel gazdagította a magyar zenepedagógiai irodalmat. Nemzetközi elismerést is szerzett, 1964-től az ISME elnökségi tagja lett és jelentős szakmai, közéleti tevékenységet is folytatott.
Hozzászólások lezárva.