sajatbanner

A két vásárhelyi úszóklub végzett az élen a hétvégi rövidpályás versenyen

37 egyesület 449 versenyzője állt rajtkőre hétvégén a Gyarmati Dezső Sportuszodában megrendezett VI. Nemzetközi Rövidpályás Hód Kupán, amit végül összesítésben a NICS-HSCÚVC csapata nyert, második helyen pedig a Hód Úszó SE végzett.

A magyar mezőny mellett Romániából és Szerbiából is érkeztek úszók a hagyományos vásárhelyi viadalra, ahol 25 méteres pályán versengtek a sportolók.

A Hód-Fürdő Kft. által rendezett versenyen a helyi NICS-HSÚVC 38 fős különítménye a kettő nap alatt 41 arany-, 30 ezüst- és 14 bronzérmet nyert, ezzel az eredménnyel az összesített pontversenyben is az élen végzett. A klubból legeredményesebben Szabó Marcell szerepelt, aki 6 aranyat szerzett. Rajta kívül Musa Márk, Major Csanád, Veszelovszki Eszter, Kohán Benjamin, Németi Barna, Nagynémedi Anna, Földesi Balázs, Nagy Olivér, Oláh Ádám, Szőke Zita, Mérai Janka és négy váltó is a dobogó legfelső fokára állhatott.

A csapatversenyben második helyezett Hód Úszó SE 36 fős csoportja 37 arany-, 21 ezüst- és 15 bronzérmet nyert. Náluk Ugrai Panna nyakába akasztották a legtöbb medált: 13 egyéni aranyérmet szerzett, emellett még 5 váltóban is győzelemhez segítette csapatát. Hozzá hasonlóan ragyogóan szerepelt még Juhász Janka, Kis Noel, Lakatos Bence, Nagy Zoltán, Horváth Ákos, Kis Lara és Lovas Gréta.