sajatbanner

A Hódtón verhetetlen a Kosársuli

Végig vezetve verte hazai pályán a sereghajtót az NB I/B-s férfi kosárlabda bajnokság idei utolsó fordulójában a Vásárhelyi Kosársuli.

Úgy is sima győzelmet ünnepelhetett a vásárhelyi együttes 2022 utolsó bajnokiján, hogy a negyedik játékrészben egyszer sem talált be a vendég nyírségiek gyűrűjébe. Az első perctől magukhoz ragadták a kezdeményezést Bálint Erikék. Szokatlanul sokszor, 33-szor kísérleteztek távoli dobással a hazaiak, ebből 12 tripla volt sikeres. 26 pont is volt a különbség a két gárda között, ami a végső dudaszóra 12-re olvadt. A vásárhelyiek a 12 csapatos tabella hetedik helyéről várhatják a januári folytatást.

Vásárhelyi Kosársuli – Nyíregyházi KSE 71-59 (29-15, 13-16, 29-16, 0-12)

Vuk Pavlovicvezetőedző: – Gratulálok a Nyíregyházának, jó mérkőzést játszottunk. Az első fordulóhoz képest nagyon sokat fejlődött ez a csapat, látszik rajtuk az erősítés, és sok periódus volt a mérkőzésen, amikor megnehezítették a dolgunkat – konkrétan annyira, hogy a negyedik negyedben sajnos nem sikerült pontot szereznünk. Viszont a csapatot dicséri, hogy az első és a harmadik negyedben elért 29-29 pont megalapozta a győzelmet. Gratulálok a csapatnak, hogy sikerrel zártuk a naptári évet, szeretnénk ugyanezzel a lendülettel folytatni 2023-ban.