A Hód Úszó SE kiválósága, Horváth Ákos lett a legjobb utánpótlás versenyző Szegeden

Országos mezőnyben 200 pillangón úszott ragyogó időt a fiatal vásárhelyi versenyző, aki két aranyérmet is nyert.

A Modern Városok Nagydíja második viadalát a szegedi Tiszavirág Sportuszodában rendezték március 11-13 között.

A Hód Úszó SE 24 fős csapattal képviselte magát a rangos eseményen. A serdülő, ifjúsági és felnőtt korosztály előfutam-döntős szervezésben állt rajtkőre, a kisebbeknél időfutamok alapján hirdettek végeredményt.

A Hódok legeredményesebb versenyzőjének Horváth Ákos bizonyult, aki 2 egyéni csúccsal 2 aranyérmet szerzett. Ráadásul kiváló 2:03,33-as időt repesztett 200 pillangón, ami egyrészt EYOF B szintet ér, másrészt 739 LEN pontot érő úszásával megszerezte a legeredményesebb utánpótlás versenyzőnek járó serleget is – közölte az egyesület honlapján.

Párosával szállította az aranyérmeket Gera-Panyor Viola, Ugrai Panna, Lénárt Imre Bálint és Kis Noel is, de sikerült szerezni a legfényesebb medálból Kis Larának, Kérdő Lucának, Lénárt Krisztinának, Olasz Panninak és Nagy Zoltánnak is.

Dobogós helyen végzett még Szatmári Máté, Szél Szabina Mira, Vörös Nándor, Veszelovszki Eszter és Kanffi-Horváth Levente, pontszerző helyen írta fel magát az eredménylistára Pető Bence, Lénárt Zsófia Irén, Lovas Gréta és Illés Viktória Réka.