A 18 éves Márton Viviana aranyérmes lett taekwondo-ban!

A 67 kilogrammos taekwondos Márton Viviana aranyérmet nyert pénteken a párizsi olimpián, miután a döntőben simán legyőzte a szerb Aleksandra Perisicet. A magyar versenyző mindössze 12. kiemeltként indult el.

A 18 éves magyar sportoló először a riói és tokiói játékok elefántcsontparti bronzérmesét, Ruth Gbagbit győzte le. A negyeddöntőben aztán az amerikai Kristina Teachoutot is 2–1-re múlta felül, majd az elődöntőben verte a belgák első kiemeltjét, a 2022-ben világbajnok Sarah Chaarit.

A döntőben a 22 éves szerb Aleksandra Perisic várt rá, – aki a 2022-es világbajnokságon ezüstérmet nyert és két Európa-bajnokságon állt már dobogóra, – de ő sem tudta megállítani. Márton Viviana születési helyének, Kanári-szigeteknek a zászlajával, majd a magyar lobogóval ünnepelt, percekig táncolva a páston. Márton Viviana a magyar taekwondo történetének első olimpiai érmét szerezte meg.